Jak připravit domácí čističe domácnosti

Uklízíte pravidelně s běžnými výrobky z drogérie a rádi byste ušetřili nějaký ten peníz? Nebo myslíte na zdraví naší planety?

Ať tak, či onak, doma vyrobené výrobky na čištění jsou nejen levnější variantou při úklidu, ale jsou šetrné k vaší domácnosti, vašemu tělu i přírodě. Z čeho si domácí čističe připravit?

Jen pár ingrediencí

K přípravě domácích čističů budete potřebovat několik základních ingrediencí, přičemž většinu z nich máte pravděpodobně již doma. Dokonalým pomocníkem v péči o domácnost je ocet.

Ano, čtete správně, ocet má příznivé účinky na vaše vlasy (dodává jim lesk), ale skvěle také čistí domácnost. Využijete ho jistě při úklidu kuchyně, ale také koupelny. Odstraňuje vodní kámen, bakterie a mastnotu. Ocet je základem čističů a doma by vám jistě neměl chybět.

A co dál?

Další nutností je určitě citronová šťáva, soda, ale také esenciální oleje, které přidávají dezinfekční účinky. Smícháte-li ocet, sodu, citronovou šťávu a pár kapek tea tree oleje, vznikne vám silný čistič, který pokoří i mastnotu. Nezapomínejte, že soda s octem reaguje a pění!

Na přípravu domácího univerzálního čističe postačí lahvička s rozprašovačem, víčko od PET čpavku, víčko běžného saponátu, 2 lžíce jedlé sody a pár kapek esenciálního oleje a pak už jen toto vše v lahvičce důkladně promícháme.

Výhodou je, že si pokaždé můžeme připravit novou dávku.