Jak vybrat vhodný zahradní nábytek 

Mít si na co sednout na balkoně, terase nebo na zahradě je důležité. Sáhnout po prvním, co vidíte v obchodě, často nebude tou nejlepší volbou. I zde platí, že existují méně kvalitní výrobky, které disponují skvělou cenou, ale nebudou komfortní a tolik kvalitní, jako jiné. Při výběru nábytku musíte dbát na kvalitu, materiál a další parametry.

Zahradní nábytek by měl ladit s prostředím. Promyslete si, kam nábytek umístíte, z čeho bude vyroben a kolik budete mít času na údržbu. Pod širé nebe nebo na částečně zastřešená místa vybírejte nábytek z odolnějšího materiálu, který může být vystaven slunci, větru a dešti.

Ocel a kov

Někdo může volit jako materiál ocel a kov. Obojí vypadá velmi hezky, moderně, ale opět pozor, jak to bude se sluníčkem. Když bude nábytek na rozpáleném slunci dlouho tak to někdy až velmi nepříjemně hřeje a někdy to může být i nepříjemné a bolestivé.

Pozor na dřevo

Jestliže pořizujete zahradní nábytek ze dřeva, pak dejte pozor, zejména u teakového či jiného speciálního dřeva. Vždy se dobře informujte o tom, jak se udržuje, jak často a jakými přípravky či prostředky. Takové dřevo může velmi rychle podléhat zkáze a investice se tak nevyplatí, když se o ně nebudete starat.