Jak vybrat jezdecké kalhoty

Plánujete se věnovat jezdectví pravidelně, takže se chystáte na nákup vhodného jezdeckého oblečení? V tom případě byste neměli zapomenout na rajtky. Rajtky neboli jezdecké kalhoty jsou důležitou součástí jezdeckého oblečení, takže by rozhodně neměly chybět žádnému jezdci. Oproti běžným kalhotám se v nich totiž budete cítit daleko pohodlněji a přirozeněji.

Co zohlednit při výběru rajtek

Rajtky jsou na českém trhu k dostání v různých variantách, takže je třeba se zaměřit na jejich správný výběr. Je totiž důležité, aby vám rajtky padly, jelikož jedině tak si zajistíte pohodlnou jízdu na koni. Zohlednit byste měli zejména 3 aspekty:

  • Velikost

Při pořizování rajtek je důležité zejména vybrat správnou velikost rajtek. Rajtky by vám neměly být ani volné, a zároveň ani těsné. Často se říká, že by měly rajtky působit jako druhá kůže. S takovými rajtkami si totiž užijete jízdu na koni naplno.

  • Materiál

V rámci výběru byste se měli zaměřit také na materiál, z něhož jsou rajtky vyrobeny. Je zřejmé, že pro letní ježdění budete potřebovat spíše lehké a prodyšné rajtky, zatímco v zimě budete potřebovat zateplené rajtky, které vám zajistí při jízdě na koni teplo.

Mezi nejčastější využívané materiály pro výrobu rajtek patří zejména bavlna a syntetický materiál. Bavlněné rajtky jsou velice pohodlné a cenově výhodné. Jejich nevýhodou je však jejich delší schnutí a postupné vytahování materiálu. Syntetické materiály poskytují skvělou pružnost a rychlé schnutí. Jejich nevýhodou může být menší prodyšnost materiálu, jež závisí na poměru využitých materiálů.

  • Barva

Nakonec vás při nákupu rajtek bude čekat výběr vhodné barvy. Výběr barvy je pouze na vás. Ať už se rozhodnete podle toho, která barva se vám líbí, či se rozhodnete sladit barvu rajtek se srstí vašeho koně. Rajtky jsou k dostání v širokém spektru barev, takže je opravdu z čeho vybírat.