Nežádoucí zahradní škůdci

Zahrada může být místem odpočinku, i prostorem pro pěstování různých plodin. V danou chvíli není nic horšího, než když se na zahradě objeví nežádoucí škůdci. Někteří živočichové překvapí i zkušené zahrádkáře. S jakým výskytem je třeba počítat? Jsou druhy, které patří mezi časté škůdce.

Krtek

Kdokoliv chce mít svou zahradu udržovanou, pro toho je krtek doslova noční můrou. Není nic horšího než dokonale udržovaná tráva, na které se objeví několik typických hromádek z hlíny. V tu chvíli je třeba začít jednat. Ideální je krtka odpudit vůní – třeba benzínu, nebo květin afrikánů. Také ho mohou odradit různé dunivé zvuky a vibrace, kvůli kterým půjde o dům dál.

Molice

U zahrádkářů poměrně známá bílá muška, která se podobně jako mšice objevuje na spodní části listů. Pomoc je v tomto případě opět poměrně jednoduchá – na molice platí výluh z kopřiv, kterým je rostlina postříkána. Díky tomu by se tento škůdce měl poměrně rychle zlikvidovat. Pokud to nezabere, stejně jako v jiných situacích, i zde potom pomůže chemie ze zahrádkářských potřeb, která už bude sázkou na jistotu.

K nejčastějším zahradním škůdcům také patří slimáček síťkovaný, slimáček polní, plzák hnědý, plzák obecný, plzák žlutopruhý, plzák žíhaný a novodobě plzák španělský.

Čím škodí: Především ve vlhčích letech dokážou napáchat značnou škodu na zelenině i okrasných rostlinách – živí se jejich pletivem